Rekordowy zysk Samsunga

opublikowano: 26-10-2012, 07:43

Południowokoreański koncern już czwarty kwartał z rzędu notuje rekordowy zysk, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

W kwartale zakończonym we wrześniu Samsung miał 6,5 bln wonów (5,9 mld USD) zysku netto. To wynik o 91 proc. lepszy niż rok wcześniej. Zysk operacyjny także niemal się podwoił i wyniósł 8,12 bln wonów.

Zobacz więcej

Smartfon Samsunga; fot. Bloomberg

Zysk osiągnięty przez dział Samsunga produkujący telefony komórkowe wyniósł 5,63 bln wonów, co stanowi aż 69 proc. zysku operacyjnego grupy. Firma badawcza IDC szacuje, że w trzecim kwartale koncern sprzedał 56,3 mln smartfonów, co dało mu 31,3 proc. udziału w globalnym rynku. Jest on ponad dwukrotnie większy od udziału Apple, który sprzedał w tym samym okresie 26,9 mln iPhone’ów.

Dobre wiadomości mogą skończyć się w grudniu, studzą nastroje analitycy. Spodziewają się spadku dynamiki wzrostu zysku Samsunga w przyszłym roku, z powodu stagnacji na rynku telewizorów i wolniejszego tempa wzrostu w segmencie najdroższych smartfonów. Rynek spodziewa się tylko 16 proc. wzrostu zysku koncernu w przyszłym roku, wobec prognozowanych 73 proc. w obecnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, reuters.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Rekordowy zysk Samsunga