Rekordy na koniec miesiąca

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 24-04-2006, 00:00

Miniony tydzień na rynku terminowym przyniósł serię kolejnych rekordów. Czerwcowa seria kontraktów na indeks WIG20 wyznaczyła maksimum na poziomie 3184 pkt. Zwyżki futures napędzane były tym razem przez surowcową hossę na rynku kasowym.

Trend wzrostowy jest bardzo silny, ale emocje graczy sięgają zenitu. Tymczasem euforia to niezbyt dobre paliwo dla trwałej kontynuacji wzrostów. Piątkowe notowania pokazały, że wśród handlujących na rynku terminowym panuje spora ostrożność wobec poziomów osiągniętych przez indeks WIG20 (nawet 30-punktowa, ujemna baza). Jednocześnie wyraźnie spadała liczba otwartych pozycji w trakcie zwyżki, co sugeruje, że kupujący realizowali pokaźne zyski, obawiając się nadejścia korekty. Wspomniana ostrożność graczy, a jednocześnie trwająca wspinaczka po ścianie strachu może przynieść dalsze zwyżki i rekordy w końcówce kwietnia. Jednak ich uwieńczenie może być bardzo gwałtowne i niespodziewane.

Wydaje się, że lepiej przyglądać się sytuacji z boku, niż obstawiać dalsze zwyżki lub łapać szczyt. Najbliższe wsparcie dla futures na indeks WIG20 znajduje się przy 3100 pkt. Z kolei bariera to testowane w piątek 3170 pkt. Kolejny opór to psychologiczny poziom 3200 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekordy na koniec miesiąca