Rekordy na rynku terminowym

Dariusz Nawrot
15-03-2001, 00:00

Rekordy na rynku terminowym

Wczoraj na rynku terminowym ustanowione zostały dwa rekordy: największy obrót na jednej serii kontraktów (22 285 wobec poprzedniego rekordowego obrotu 18 324) i największy obrót na wszystkich seriach kontraktów terminowych na WIG 20 (29 234 wobec 19 132).

Na rynku można było obserwować największą nerwowość od marca ubiegłego roku — rozpiętość wahań kursu kontraktów serii czerwcowej wyniosła aż 134 pkt. W ujęciu procentowym zmiana kursu w trakcie sesji wyniosła 9,8 proc. (licząc od kursu otwarcia), czyli niemal tyle, ile wynosi wstępny depozyt zabezpieczający dla tych kontraktów.

Olbrzymia huśtawka nastrojów, jaką można było obserwować podczas środowej sesji oraz fakt, że zdecydowana większość inwestorów jest święcie przekonana o nieuchronności spadków (o czym świadczy bardzo silny spadek wielkości bazy z +13 pkt na wtorkowym zamknięciu do nawet –60 pkt w trakcie wczorajszej sesji), sugeruje że punkt zwrotny na rynku jest już bardzo blisko, a być może został osiągnięty podczas środowej sesji.

O poprawie sytuacji w krótkim terminie świadczy też ukształtowana w trakcie wczorajszych notowań świeca z bardzo długim cieniem od dołu. Obecnie pierwszym i jednocześnie bardzo silnym oporem dla kontraktów jest luka cenowa na poziomie 1396-1441 pkt. Moim zdaniem, będzie ona testowana już na najbliższych sesjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Nawrot

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekordy na rynku terminowym