Rekordy na zamknięcie tygodnia

opublikowano: 20-10-2017, 22:07

W dobrych nastrojach udali się na weekendowa przerwę inwestorzy handlujący na Wall Street. Dzięki wsparciu spółek technologicznych i banków indeksy wspięły się na nowe rekordowe poziomy.

 

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Kupujący dostali nowy impuls po informacji, że administracja prezydenta Donalda Trumpa zrobiła kolejny krok w kierunku wdrożenia reformy podatkowej.

Dzień wcześniej amerykański Senat przyjął założenia budżetowe na rok fiskalny 2018, które torują drogę Republikanom do wdrożenia cięć podatkowych bez wsparcia opozycyjnych Demokratów.

To bezsprzecznie pozytywny sygnał zwiększający sentyment inwestorów – ocenia Terry Sandven, szef strategów akcyjnych w Bank Wealth Management. Dodaje, że dla rynków akcji każde działanie legislatorów mające na celu promowanie wzrostu gospodarczego jest swoistą obietnicą zysków.

Inwestorzy zwracają baczną uwagę na spółki raportujące wyniki kwartalne. W przyszłym tygodniu takowe ma zaprezentować 183 spółek wchodzących w skład indeksu S&P500.

Do tej pory 70 proc. z 88 firm zdołało przebić oczekiwania ekonomistów odnośnie zysków.

Drożały walory przedstawicieli 7 z 11 głównych branż indeksu S&P500. 

Udany dzień mieli akcjonariusze PayPal po tym jak operator płatności internetowych pochwalił się rezultatami lepszymi od prognoz. Tymczasem rozczarować musieli się udziałowcy takich gigantów rynkowych jak General Electric i Procter & Gamble. W obu przypadkach ich przychody i zyski odbiegły in minus od oczekiwań specjalistów.

Na finiszu piątkowej sesji indeks DJ IA drożał o 0,71 proc. Wskaźnik S&P500 rósł o 0,51 proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskiwał o 0,36 proc. W efekcie dwa pierwsze z wymienionych wskaźników odnotowały szósty z rzędu wzrostowy tydzień, a Nasdaq czwarty. 

Dow Jones IA ustanowił 53-cie rekord w tym roku, co jest najlepszym wynikiem od 1995 r. Z kolei biorąc pod uwagę wszystkie trzy główne indeksy, w piątek wspólnie ustanowiły one rekordy po raz 24-ty w 2017 r. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy