Rekordy na zamknięciu tygodnia na Wall Street

opublikowano: 08-12-2017, 22:07

Główne indeksy amerykańskich giełd zyskiwały w piątek na wartości wsparte relatywnie dobrymi danymi z rynku pracy, które niemal gwarantują podwyżkę stóp procentowych podczas przyszłotygodniowego posiedzenia władz monetarnych.

Poprawa nastrojów na parkiecie wspierana była też doniesieniami z Europy, gdzie doszło do porozumienia UE z Wlk. Brytanią ws. brexitu.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Zwyżka miała szeroki charakter i trudno było jednoznacznie znaleźć branże które na tle pozostałych prezentowałyby się zdecydowanie lepiej lub gorzej.

W piątek wzrosła cena baryłki ropy WTI (o 1,2 proc. do 57,36 USD), jednak w skali tygodnia odnotowała zniżkę o 1,7 proc. 

Na wartości w piątek straciło złoto (o,4 proc.) i na koniec tygodnia zeszły do najniższego poziomu od 20 lipca, tracąc w skali tygodnia 2,6 proc.

Amerykańska gospodarka w sektorze pozarolniczym stworzyła w listopadzie 228 tys. miejsc pracy podczas gdy oczekiwano wartości na poziomie około 195 tys. Stopa bezrobocia wyniosła zgodnie z prognozami 4,1 proc. rozczarował nieco za to 0,2 proc. wzrost wynagrodzenia godzinowego.

Największym wsparciem dla wzrostu indeksu S&P500 miały drożejące papiery Microsoftu, AbbVie i United Health. 

Na finiszu sesji indeks blue chipów DJ IA rósł o 0,49 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 drożał o 0,55 proc. Oba indeksy zakończyły dzień na nowych rekordowych poziomach. Technologiczny Nasdaq dodawał natomiast 0,40 proc. do swojej wartości.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy