Rekordy w Impexmetalu

GRA
opublikowano: 12-05-2011, 00:00

Metalurgiczna firma, kontrolowana przez Romana Karkosika, bije rekordy wolumenowe. I planuje inwestycje.

Metalurgiczna firma, kontrolowana przez Romana Karkosika, bije rekordy wolumenowe. I planuje inwestycje.

W pierwszym kwartale roku Impexmetal poprawił przychody i zyski.

— To najlepszy kwartał w historii segmentu przetwórczego w grupie — komentuje Piotr Szeliga, prezes Impexmetalu.

Sprzedaż wzrosła z 565 mln zł do 719 mln zł, co przełożyło się na poprawę zysków. Operacyjny zwiększył się z 24 mln zł do 37 mln zł, a netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej — z 18 mln zł do 30 mln zł.

— Za wzrost przychodów odpowiada przede wszystkim wyższy wolumen, ale również wyższe ceny metali — tłumaczy Piotr Szeliga.

Szczególnie dobrze, również pod względem wolumenu, poradziła sobie huta aluminium w Koninie.

— Rekord w postaci przerobu 80 tys. ton aluminium jest w tym roku w zasięgu ręki — mówi Piotr Szeliga.

Poprawę widać też w segmencie miedziowym. Hutmenowi, który od wielu kwartałów notował straty, udało się osiągnąć 1,1 mln zł EBITDA, a Walcowni Metali Dziedzice ponad dwa razy więcej — przyniosła 2,7 mln zł zysku.

— Reszta roku też zapowiada się dobrze, choć zagadką jest zachowanie miedzi. Najmniej korzystne są dla nas wahania cen metali — mówi prezes.

Władze spółki nie zadecydowały jeszcze, na co przeznaczą zeszłoroczny zysk netto.

— Zarząd rekomenduje pozostawienie zysku w spółce. Byłaby to racjonalna decyzja, jeśli się weźmie pod uwagę nasze plany inwestycyjne — przypomina Piotr Szeliga.

Impexmetal od dawna pracuje nad potężnym programem inwestycyjnym wartości 400-500 mln zł, który ma podwoić moce produkcyjne w hucie aluminium w Koninie. Decyzji jeszcze jednak nie ma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy