Czytasz dzięki

Rekrutacja od Afryki po Azję

DK
opublikowano: 29-12-2019, 22:00

Międzynarodowe usługi rekrutacyjne to główne filary rozwoju Progres HR International z Gdańska, która zatrudnia rocznie prawie 30 tys. pracowników.

Progres HR International to firma świadcząca nowoczesne usługi HR dla biznesu. Do jej specjalności należą rekrutacje tymczasowe, stałe, szkolenia, doradztwo w zakresie HR oraz outsourcing procesów biznesowych. Spółka ma doświadczenie w rekrutacjach międzynarodowych — dostarcza kadry dla pracodawców ze Skandynawii, Niemiec, Francji czy Czech. Firma powstała w 2002 r. jako jednoosobowa działalność gospodarcza założonaprzez dzisiejszego prezesa — Piotra Zająca. Zaczynała od leasingu pracowniczego, czyli wynajmu niewykwalifikowanych pracowników do sieci sklepów wielkoformatowych oraz rekrutowania sprzedawców i osób do promocji produktów.

Coraz większe znaczenie będą odgrywać organizacje, które w sposób
sprawny i efektywny będą w stanie rekrutować pracowników na terenie całej
Europy — przekonują Piotr Zając i Cezary Maciołek, właściciele firmy Progres HR
International.
Zobacz więcej

CENNA ELASTYCZNOŚĆ:

Coraz większe znaczenie będą odgrywać organizacje, które w sposób sprawny i efektywny będą w stanie rekrutować pracowników na terenie całej Europy — przekonują Piotr Zając i Cezary Maciołek, właściciele firmy Progres HR International.

— Początkowo nasza działalność koncentrowała się w regionie Trójmiasta. W 2003 r. otworzyliśmy pierwszy oddział w Gdyni, a potem w kolejnych miastach. Z firmy lokalnej staliśmy się ogólnopolską — mówi Piotr Zając.

Dziś Progres HR International ma 25 w całej Polsce. Firma zatrudnia około 300 pracowników wewnętrznych i prawie 30 tys. pracowników rocznie w ramach pracy tymczasowej i stałej.

— Ważnym krokiem w rozwoju stała się dla nas specjalizacja, czyli stworzenie osobnych linii dla poszczególnych obszarów biznesowych — takich jak rekrutacje tymczasowe, stałe czy outsourcing — mówi Cezary Maciołek, wiceprezes firmy. Spółka otworzyła się także na rynki wschodnie, uruchamiając dwa oddziały na Ukrainie. W ostatnich latach pracuje nad rozwojem międzynarodowych struktur rekrutacyjnych na terenie Azji oraz Afryki — Rynek pod kątem dostępności kandydatów ciągle się zmienia, coraz trudniej pozyskać pracowników z Ukrainy. Chcąc odpowiadać bieżącym wyzwaniom rynku pracy, trzeba stale poszukiwać rozwiązań i alternatywnych kierunków rekrutacyjnych. Myśląc globalnie i działając lokalnie, jesteśmy w stanie budować dla naszych klientów ofertę szytą na miarę ich potrzeb — opowiada Cezary Maciołek.

W kolejnych latach Progres HR International chce przede wszystkim nadal rozwijać transgraniczne usługi rekrutacji pracowników oraz kontynuować specjalizację w ramach linii biznesowych.

— Coraz większe znaczenie będą odgrywać organizacje, które w sposób sprawny i efektywny będą w stanie rekrutować pracowników na terenie całej Europy. Klienci oczekują również od takich firm jak nasza, doradztwa m.in. w obszarze legalizacji zatrudnienia, budowania struktur i procesów biznesowych, employer brandingu, wskaźników efektywności, jak i samych metod rekrutacji — tłumaczy Piotr Zając.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DK

Polecane