Rekrutacje w grudniu nie hamują

IWA
opublikowano: 18-12-2017, 22:00

Według People, firmy doradztwa personalnego, czas przedświąteczny to dla rekruterów tak samo ważny okres jak pozostała część roku.

W pierwszej połowie grudnia agencja odnotowała o 46 proc. więcej otwartych procesów naboru na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie (bez uwzględniania prac sezonowych) niż w ostatnich trzech miesiącach. — Rekrutacje w tym okresie nie są „zamrażane”, a utrzymujący się na rynku deficyt pracowników dodatkowo skłania firmy do aktywności zmierzającej do pozyskania pracowników — mówi Lucyna Pleśniar, prezes People. Wyjaśnia, że w grudniu pracodawcy mogą z łatwością zrealizować przynajmniej pierwsze etapy procesu rekrutacyjnego, czyli stworzyć profil kandydata, rozpocząć poszukiwania, przeprowadzićanalizę i wstępną selekcję zgłoszeń. Etapy te nie wymagają obecności osób poszukujących pracy. Dodaje, że niejednokrotnie tuż przed świętami przeprowadzane są wstępne wywiady z kandydatami, aby przyśpieszyć proces rekrutacyjny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rekrutacje w grudniu nie hamują