Sędzia odroczył głosowanie nad układem w GetBacku

DI, Kamil Zatoński
opublikowano: 09-10-2018, 09:45
aktualizacja: 09-10-2018, 16:35

Wrocławski Sąd Okręgowy odroczył głosowanie nad układem w GetBacku. Nowy termin zostanie wyznaczony, jak wyklaruje się sprawa z ewentualnym inwestorem.

Od rana we Wrocławiu trwało zgromadzenie wierzycieli, którzy mieli głosować nad układem ze spółką. Jej zarząd namawiał do przełożenia głosowania na grudzień, ponieważ - jak przekonywał w opublikowanym wczoraj liście prezes Przemysław Dąbrowski - czas jest potrzebny, by dokończyć rozmowy z bankami, które posiadają zabezpieczone wierzytelności, domknąć proces sprzedaży aktywów jednemu z inwestorów i dzięki temu przygotować lepsze propozycje układowe.

Najnowsza propozycja zarządu zakłada wypłatę 38 proc. nominału obligacji w ciągu ośmiu lat. 

Zgromadzenie wierzycieli zakończyło się tym, że do 6 listopada wybrany przez spółkę inwestor ma złożyć 30 mln zł zabezpieczenia, by potwierdzić swoją wiarygodności. Po tym dniu sędzia ustali termin głosowania. 

Przypomnijmy, że do 4 października do GetBacku wpłynęły trzy oferty nabycia wybranych aktywów, w tym portfeli wierzytelności.

4 tygodnie, jakie dzielą nas od 6 listopada, zdaniem sędziego nie wpłyną negatywnie na sytuację spółki. Zarząd ma raportować na bieżąco postępy w negocjacjach. Sędzia zobowiązał przy tym nadzorcę sądowego do złożenia w porozumieniu z Radą Wierzycieli i kuratorem propozycji układowych w wersji wariantowej, obejmującej restrukturyzację bez inwestora i z nim. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy