Relatywna siła złotego

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
06-10-2016, 17:23

Złotówka pozostaje dziś relatywnie silna względem głównych walut. Złoty zyskuje na wartości do euro, funta szterlinga i franka szwajcarskiego.

USD/PLN

Sytuacja techniczna na parze USD/PLN pozostaje niezmieniona. Notowania pary USD/PLN dziś konsolidują się w okolicy poziomu wczorajszego zamknięcia. W dalszym ciągu kurs znajduje się zatem powyżej średnioterminowej linii trendu wzrostowego z genezą w maju 2015 roku. Linia ta wraz z sierpniowymi minimami wyznacza ważną strefę wsparć (3,77 – 3,81). Najbliższy opór stanowi z kolei linia trendu spadkowego poprowadzona po lipcowych i sierpniowych szczytach (obecnie poziom 3,87).

 Ostatnie zachowanie tej pary skomplikowało jej obraz techniczny w średnim terminie,gdyż budowana od 2 września fala spadkowa nie posiada struktury impulsowej, co neguje wariant, że jest to fala piąta w impulsowej sekwencji w dół z genezą 24 czerwca.Nie wyklucza to jednak nadal wariantu spadkowego w średnim terminie. Trwałe zejście poniżej wspomnianej strefy 3,77 – 3,81 stanowiłoby sygnał potwierdzający kontynuację ruchu w dół w perspektywie najbliższych tygodni. Celem notowań w tej sytuacji są przynajmniej minima z tego roku w okolicy poziomu 3,70.

EUR/PLN

Notowania pary EUR/PLN w dalszym ciągu podążają w kierunku południowym, kontynuując tym samym cofnięcie wykształcone na tej parze w miniony piątek. Od prawie dwóch tygodni na omawianej parze oglądamy konsolidację w kształcie trójkąta rozszerzającego się, której dolne ograniczenie jest obecnie testowane. Stronie podażowej udało się już naruszyć to wsparcie. Formacja trójkąta wykształciła się po spadkach trwających od 12 września, które zatrzymały się na poziomie równości z falą spadkową wygenerowaną w dniach 2-8 września. Jeżeli jest to jedynie korekta, to ruch w dół powinien być w perspektywie najbliższych tygodni kontynuowany. Po trwałym wybiciu dołem z trójkąta i sforsowaniu poziomu 4,2750 (wrześniowe minima) celem strony podażowej będzie dołek z 16 sierpnia oraz ekstrema z kwietnia br. wraz z 50% zniesieniem struktury wzrostowej z kwietnia 2015 roku (4,2360 – 4,2565).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Relatywna siła złotego