Religa: od 2007 r. istotny wzrost środków na opiekę zdrowotną

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-01-2006, 17:10

Minister zdrowia Zbigniew Religa zapowiada, że od 1 stycznia 2007 r. nastąpi istotny wzrost nakładów na opiekę zdrowotną z budżetu państwa.

Minister zdrowia Zbigniew Religa zapowiada, że od 1 stycznia 2007 r. nastąpi istotny wzrost nakładów na opiekę zdrowotną z budżetu państwa.

    "Zdaję sobie sprawę z tego jak całe środowisko lekarzy jak również pielęgniarek i położnych jest sfrustrowane i ma dosyć tego, co się do tej pory dzieje. Sam przeżywam to od 42 lat" - powiedział Religa w czwartek, na rozpoczęciu VIII Krajowego Zjazdu Lekarzy.

    Dodał, że wszyscy zdają sobie sprawę, że wynagrodzenie lekarzy jest poniżająco niskie i jest wynikiem chronicznego niedofinansowania służby zdrowia. Minister poinformował też, że nakłady na służbę zdrowia wynoszą 4,2 PKB. Lekarze domagają się wzrostu tych nakładów do 6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane