Religa: w poniedziałek przedstawimy pielęgniarkom perspektywy wzrostu płac

29-06-2007, 10:25

W poniedziałek, w trakcie rozmów z  pielęgniarkami, przedstawimy perspektywę wzrostu płac, która może przyczynić się do zwinięcia "białego miasteczka" - powiedział w piątek w Radiu Zet minister zdrowia Zbigniew Religa.

Minister, który w piątek powrócił do pracy po przerwie spowodowanej rekonwalescencją po operacji wycięcia guza płuca zaznaczył, że jeszcze tego samego dnia chce się spotkać z pielęgniarkami w "białym miasteczku", ale - jak podkreślił - będzie to "wizyta towarzyska".

"Chcę się dziś z nimi spotkać, ale nie będę ich teraz namawiał do zwinięcia tego miasteczka. Myślę, że mogą się do tego przyczynić dopiero poniedziałkowe rozmowy z pielęgniarkami" - dodał Religa.

W piątek przed południem minister Religa ma przedstawić jedną z najważniejszych zmian w systemie ochrony zdrowia, jaką przygotowuje jego resort - projekt tzw. koszyka świadczeń gwarantowanych. Później w Sejmie odbędzie się debata na temat sytuacji w służbie zdrowia. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Religa: w poniedziałek przedstawimy pielęgniarkom perspektywy wzrostu płac