Relpol idzie przeciw trendom

Dariusz Karolak
opublikowano: 29-10-2001, 00:00

Gdy niedźwiedzie buszowały na parkiecie, kurs rósł, do czego przyczyniła się sama spółka skupując ok. 5 proc. akcji. Ale natężenie wykupu spada, a wyniki były chyba trochę poniżej oczekiwań rynku. Coraz chętniej kurs przebywa blisko 34 zł, gdzie znajduje się 4-miesięczna rosnąca linia wsparcia. Ta sama linia na wykresie liniowym została 10 X pokonana. Wyraźnie słabną wskaźniki. Potwierdziły się formacje głowy i ramion DI+ i RSI. Podobny układ widać na MACD, ale wskaźnik ten znajduje się w dodatnich wartościach i może uda się zatrzymać jego spadek na poziomie równowagi. Losy kursu wydają się zależeć od tego czy linia wsparcia się wybroni. Jej przełamanie można będzie uznać za potwierdzone, gdy kurs zamknie się poniżej dna z 11 X, 33,1. Wówczas możliwy stanie się spadek do 32 (tygodniowa VAMA10) potem do 30,5 (połowa wysokości białego korpusu tygodniowego z końca sierpnia), a na końcu do 28,5.

Alternatywnie, poprawy klimatu dla inwestycji w Relpol można oczekiwać gdy kurs na zwiększonych obrotach pokona 37 zł i będzie w stanie utrzymać się tam przez kilka sesji na zamknięciu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Relpol idzie przeciw trendom