Relpol ma dobrą passę

  • Michał Błasiński
opublikowano: 16-08-2012, 00:00

SPÓŁKA DNIA

Producent przekaźników elektromagnetycznych osiągnął w pierwszym półroczu 5,25 mln zł zysku netto, ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. Inwestorzy nagrodzili to zwyżką notowań do 7 zł. To najwięcej od 4 lat.

Na poprawę wyników duży wpływ miała restrukturyzacja przeprowadzona w latach 2010-11. W tym czasie zlikwidowano kilka nierentownych zagranicznych spółek zależnych. Do końca roku podobny los czeka dwie kolejne. Relpol to firma wyspecjalizowana w produkcji i dystrybucji przekaźników elektromagnetycznych używanych m.in. w przemyśle, telekomunikacji oraz AGD. Przedsiębiorstwo około 70 proc. przychodów uzyskuje za granicą. Największy rynek zbytu to strefa euro i rynki wschodnie.

— W pierwszym półroczu zanotowano 7,6 proc. wzrost sprzedaży, do 60 mln zł. Poprawa dotyczyła przede wszystkim rynku krajowego, gdzie sprzedaż wzrosła o 24,7 proc. O blisko 20 proc. wzrosła sprzedaż na rynek niemiecki, który jest drugim największym rynkiem eksportowym grupy kapitałowej — napisano w raporcie finansowym.

Ostatnie sesje przebiegały pod dyktando kupujących akcje Relpoli. Na wykresie powstały trzy białe świece z długimi korpusami. W sierpniu notowania osiągnęły tegoroczne maksimum. Stopa zwrotu od początku roku to ponad 50 proc. W opinii zarządu spółki drugie półrocze pod względem wyników powinno być podobne do pierwszego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu