Relpol podnosi się z kolan

Kamil Zatoński
opublikowano: 05-03-2008, 12:40

Walory producenta przekaźników należą do  najsilniej drożejących w trakcie dzisiejszej sesji. Sygnał do wzrost pojawił się już zresztą wczoraj. Przyczyn fundamentalnych raczej nie ma.

Tuż przed południem akcje Relpolu wyceniano na 6,90 zł, po wroście o 8,7 proc. Jeszcze dynamiczniej rośnie kurs praw do akcji nowej emisji: o 14 proc. do 6,78 zł. Już wczoraj oba walory zanotowały wyraźne odbicie: na zamknięciu akcje wzrosły o blisko 5, a prawa do akcji o ponad 8 proc. Na razie pozwala to na powrót notowań tuż poniżej lutowej strefy konsolidacji 7,30-8,05 zł.

Tymczasem wyniki Relpolu, opublikowane w miniony czwartek, były bardzo słabe: spadła sprzedaż, a niższe marże, decyzja o zawiązaniu wysokich rezerw i nietrafione inwestycje giełdowe spowodowały, że czwarty kwartał zamknął się ponad 9 mln zł straty netto. Nowy prezes, Filip Regulski, zapowiedział jednak, że kolejne kwartały powinny być już lepsze, głównie dzięki podejmowanym działaniom restrukturyzacyjnym.

Więcej o Relpolu czytaj w jutrzejszym „PB”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu