Relpol <REPL.WA> Zarząd Relpol S.A. w Żarach przekazuje prognozę wyników na rok 2003 r.

opublikowano: 28-01-2003, 09:15

ZARZĄD RELPOL S.A. W ŻARACH PRZEKAZUJE PROGNOZĘ WYNIKÓW NA ROK 2003 R.

Raport bieżący nr 12/2003

Na podstawie analizy obecnej sytuacji makro i mikroekonomicznej, płynących sygnałów poprawy sytuacji na rynku krajowym i zagranicznym, założonym kursie walut, potwierdzonych zamówieniach od klientów, Zarząd spółki planuje osiągnąć następujące wyniki finansowe:

A/ przychody ze sprzedaży w wysokości 89,5 mln zł

B/ zysk na działalności operacyjnej 8,17 mln zł

C/ zysk netto 4,23 mln zł

Zarząd Relpol SA, prognozuje osiągnięcie 90 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 40% w porównaniu do przychodów osiągniętych w 2002 roku. (na podstawie zafakturowanej dotychczas sprzedaży, przychody za 2002 rok osiągnęły poziom 66,9 mln zł). Wzrost zysku operacyjnego w 2003 roku będzie wynikiem wzrostu przychodów ze sprzedaży, pełnego ujawnienia się efektów restrukturyzacji produkcji oraz niewystępowaniem kosztów jednorazowych. W ramach restrukturyzacji produkcji, wytwarzanie przekaźników przemysłowych zostało przeniesione na Litwę, gdzie koszty robocizny są niższe o kilkadziesiąt procent. Pracownicy dotychczas produkujący przekaźniki przemysłowe w Polsce zajmują się obsługą nowego kontraktu z Carlo Gavazzi. Dodatkowym czynnikiem pozytywnie wpływającym na poziom kosztów jest outsourcing. Prowadzona działalność inwestycyjna finansowana będzie na poziomie amortyzacji.

Przedstawiona prognoza zakłada osiągnięcie zysku na jedną akcję (EPS) w wysokości 4,9 zł. Zarząd deklaruje, iż będzie rekomendował akcjonariuszom przeznaczanie części zysku za 2003 rok na dywidendę.

Data sporządzenia raportu: 28-01-2003

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Relpol &lt;REPL.WA> Zarząd Relpol S.A. w Żarach przekazuje prognozę wyników na rok 2003 r.