Relpol zachęca prognozami

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 03-03-2003, 00:00

Relpol to spółka, która znajduje się po realizacji zmian właścicielskich, przedstawione zostały również optymistyczne prognozy wyników finansowych. Wydaje się, że jest to podstawowa przyczyną dobrego zachowania kursu.

W długim terminie na podstawie analizy trendu można wyciągnąć wniosek, że kurs znajduje się w tendencji spadkowej, która może ulec zakończeniu. Średnioterminowo kurs kształtuje trend wzrostowy, który doprowadził go do poziomu 38,2 proc. zniesienia fali spadkowej z 2002 r. Bieżącą sytuację waloru ocenić należy pozytywnie, tzn. krótkoterminowo wzrostowi ceny towarzyszą sygnały potwierdzające trend. Zwyżkuje RSI oraz MACD — oba wskaźniki są już ponad pułapem równowagi. Wahania kursu w ostatnich dniach doprowadziły do wzrostu ponad średnie MA15, 45 i 200 dniowe, z których najkrótsze oscylują na zbliżonym poziomie — 26,70 zł (silne wsparcie).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Relpol zachęca prognozami