Remak nadal niepewny

Piotr Wiśniewski
06-06-2005, 00:00

W połowie kwietnia formacja wzrostowego harami zapowiedziała zwyżkę kursu Remaku po kilkutygodniowych spadkach. Natomiast pod koniec maja na wykresie ukształtowała się formacja harami spadkowego, będąca zapowiedzią zmiany kierunku. Nie została co prawda potwierdzona, ale rynek wyhamował i wszedł w fazę konsolidacji w granicach wyznaczonych przez długi biały korpus z 25 maja.

Choć ryzyko spadków kursu do 7,9 zł wydaje się mało prawdopodobne, to pokonanie 11 zł również jest niepewne. Inwestorów może niepokoić, że mimo wzrostu zysku netto w 2004 r. (w tym również w wyniku późniejszej korekty w górę), spółka nie wypłaca dywidendy. Z drugiej strony rynek nie jest przekonany, czy warto pozbywać się akcji Remaku w sytuacji, gdy spółka wciąż podpisuje nowe kontrakty. Ponadto na początku maja jej akcjami zainteresował się jeden z inwestorów finansowych i przekroczył 5- -proc. próg kapitału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Remak nadal niepewny