Remak rośnie pod kontrakty

Robert Kurowski
opublikowano: 09-08-2004, 00:00

Średnioterminowy trend spadkowy na akcjach Remaku został przerwany w drugiej połowie lipca. Od tej pory kurs zyskał ponad 27 proc. Tak znaczna aprecjacja, mimo dominującej w poprzednich miesiącach korekty, wynika z dobrych perspektyw rozwoju działalności (kontrakty eksportowe w Estonii), co przedłuża szanse na utrzymane wysokiej rentowności spółki.

Szybki wzrost ceny doprowadził do osiągnięcia długoterminowego oporu przy 12 zł, które jest jednocześnie kilkuletnim maksimum. RSI14 wszedł do strefy rynku wykupionego, co spowodowało wzrost chęci do realizacji zysków. Oscylator ten dodatkowo wykazał negatywną dywergencję, w związku z czym ostatnie dwie ses- je miały korekcyjny charakter. Krótkoterminowo wsparciem powinna być luka powyżej 11 zł, która właśnie w piątek przy spadkowym przebiegu notowań za- pobiegła przecenie kursu Re- maku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu