Remak zwiększy przychody ale nie zysk

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-10-2005, 20:37

Remak spodziewa się w 2005 roku większych przychodów niż w 2004 r., ale mimo to nie poprawi wyniku netto. Spółka liczy na realizację w najbliższych latach nowych kontraktów w Polsce oraz pozyskanie kolejnych umów za granicą - poinformował PAP prezes Remaku Marek Brejwo.

Remak spodziewa się w 2005 roku większych przychodów niż w 2004 r., ale mimo to nie poprawi wyniku netto. Spółka liczy na realizację w najbliższych latach nowych kontraktów w Polsce oraz pozyskanie kolejnych umów za granicą - poinformował PAP prezes Remaku Marek Brejwo.

"Będziemy mieli w tym roku więcej przychodów od zakładanych na początku roku 105 mln zł, ale tegoroczny zysk netto chyba nie będzie większy niż przed rokiem" - powiedział PAP Brejwo. Przychody Remaku w 2004 roku wyniosły 97 mln zł, a zysk netto 3,5 mln zł.

"Po raz pierwszy realizujemy duże kontrakty w Anglii, Holandii, Niemczech. Na dzień dzisiejszy nie są one jeszcze rozliczane, jest wiele niewiadomych. Sądzę jednak, że trzeci kwartał nie będzie lepszy niż w ubiegłym roku" - dodał Brejwo. W trzecim kwartale 2004 roku Remak miał 23,9 mln zł przychodów i 0,44 mln zł zysku netto.

Zdaniem Brejwy, obecnie eksport stanowi około 80 proc. przychodów ogółem. "Większość krajowych dużych inwestycji jest przesuwana, brakuje pieniędzy na finansowanie, dlatego większość naszej działalności skupia się na eksporcie" - wyjaśnił prezes.

Mimo, że za większość przychodów firmy odpowiada eksport, to zdaniem Brejwy umocnienie złotego nie oddziałuje bardzo negatywnie na wyniki spółki. "Remak jest w tej korzystnej sytuacji, że mamy przychody w walucie, ale i większość kosztów jest w walucie" - powiedział Brejwo. "Umocnienie złotego wpływa tylko na wysokość marż uzyskiwanych przez Remak" - dodał.

Remak specjalizuje się w modernizacjach i montażu urządzeń energetycznych. Spółka zadebiutowała na giełdzie w 1994 roku. Inwestorem strategicznym spółki jest Mostostal Warszawa, który ma 39,31 proc. akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane