Czytasz dzięki

Remigiusz Nowakowski zrezygnował z rady nadzorczej PKN Orlen

PAP
opublikowano: 14-09-2016, 22:36

Z uwagi na możliwość wystąpienia potencjalnego konfliktu interesów pomiędzy spółkami z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej PKN Orlen zrezygnował prezes Tauron Polska Remigiusz Nowakowski – poinformował w środę płocki koncern.

Remigiusz Nowakowski
Zobacz więcej

Remigiusz Nowakowski Grzegorz Kawecki

„Zaistnienie potencjalnego ryzyka konfliktu interesów może wynikać z faktu przyjęcia nowej strategii przez Tauron Polska oraz prac nad nową strategią PKN Orlen” – podała spółka.

Nowakowski, wcześniej związany z Fortum Power and Heat Polska (2008-15), zasiadał w radzie nadzorczej PKN Orlen dwukrotnie, po raz ostatni jako kandydat zgłoszony przez Skarb Państwa. Został tam powołany z końcem stycznia przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie płockiego koncernu.

Wcześniej Nowakowski zasiadał w radzie nadzorczej PKN Orlen od listopada 2015 r., a o jego ówczesnym powołaniu, a następnie odwołaniu w styczniu 2016 r. zgodnie z przewidzianymi statutem spółki uprawnieniami, decydował Minister Skarbu Państwa.

Zgodnie ze statutem płockiego koncernu rada nadzorcza może liczyć od 6 do 9 osób, przy czym jednego członka rady może wyznaczyć i odwołać Minister Skarbu Państwa. Nie musi on w tej sprawie uzyskać akceptacji pozostałych akcjonariuszy.

Tauron z początkiem września przedstawił szczegóły założeń nowej strategii do 2025 r. Jej priorytety to zapewnienie stabilności finansowej, budowa silnej i innowacyjnej grupy kapitałowej oraz wdrożenie zmian organizacyjnych odzwierciedlających nowoczesne podejście do biznesu.

PKN Orlen informował w lipcu, że zaktualizowaną strategię na lata 2017-21 przedstawi do końca roku. Jej priorytetem mają być m.in. przedsięwzięcia innowacyjne oraz w segmencie energetycznym, w który spółka angażuje się poprzez budowę elektrociepłowni w Płocku i we Włocławku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane