Remont drogi z Tarnowa do Moszczenicy za 28 mln zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-09-2006, 14:30

Ponad 28 mln zł będzie kosztować modernizacja małopolskiej drogi wojewódzkiej nr 977 na odcinku pomiędzy Tarnowem a Moszczenicą.

Ponad 28 mln zł będzie kosztować rozpoczęta w środę modernizacja małopolskiej drogi wojewódzkiej nr 977 na odcinku pomiędzy Tarnowem a Moszczenicą. Inwestycja finansowana jest m.in. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Jak poinformowała PAP rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Renata Rybicka, dofinansowanie przedsięwzięcia z drugiego naboru wniosków w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR) wyniesie ponad 21 milionów złotych.

Jest to pierwsza inwestycja drogowa w Małopolsce realizowana w drugim naborze ZPORR. Kolejną będzie budowa obwodnicy Starego Sącza za prawie 50 mln zł. W pierwszym naborze zrealizowano przedsięwzięcia za około 110 mln zł.

Remontowany odcinek drogi nr 977 pomiędzy Tarnowem i Moszczenicą ma ponad 50 kilometrów. Inwestycja obejmuje remont nawierzchni drogi wraz z remontem zatok i skrzyżowań, a także wykonanie pobocza. Planowana jest także budowa nowego skrzyżowania i modernizacja wiaduktu nad torami kolejowymi w Tuchowie. Prace mają się zakończyć na wiosnę przyszłego roku.

Drogowcy szacują, ze dzięki modernizacji, trasę Tarnów - Moszczenica będzie można pokonać znacznie szybciej, a natężenie ruchu będzie większe.

Droga wojewódzka nr 977, wiodąca z Tarnowa przez Gorlice do przejścia granicznego ze Słowacją w Koniecznej, usytuowana jest we wschodniej części województwa małopolskiego. Z trasy korzystają m.in. turyści z centralnej i wschodniej części kraju, udający się w Beskid Sądecki.

Województwo małopolskie administruje 38 ciągami dróg o charakterze regionalnym i ponadregionalnym, których całkowita długość wynosi 1363 km.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Remont drogi z Tarnowa do Moszczenicy za 28 mln zł