Remonty w domu i ogrodzie wolne od biurokracji

  • DI
opublikowano: 23-04-2018, 22:00

Od niedzieli remonty i prace modernizacyjne w prywatnych domach we Włoszech przestaną być biurokratyczną udręką — wchodzą w życie przepisy, które znoszą obowiązek zawiadamiania władz gminnych o charakterze robót i wprowadzanych zmianach.

 

Na mocy ministerialnego dekretu pod nazwą „ABC wolnego budownictwa” nie trzeba już przedstawiać w urzędzie dokumentacji planowanych prac, takich jak zmiana instalacji, wyposażenie ogrodu, montaż paneli słonecznych czy płóciennego dachu na tarasie. Wymóg zgłaszania zmian dotyczy tylko budynków specjalnego przeznaczenia i w chronionych centrach historycznych miast oraz miasteczek. Wymieniono 58 rodzajów robót, które nie wymagają zgłoszenia. Liberalizacja objęła wymianę okien i posadzek, instalację krat, wewnętrznych schodów i podwieszanych sufitów oraz wszelkich udogodnień znoszących bariery architektoniczne, np. wind, jeśli nie wprowadzają zmian strukturalnych w budynku. W przypadku prac w przydomowych ogródkach i na tarasach nie trzeba już zgłaszać montażu altany czy markizy. Można zbudować murowany grill, małą fontannę, murek czy ławkę, bo mieści się to w kategorii wyposażenia. Nie trzeba też zgłaszać ustawienia w ogrodzie murowanej budy dla psa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu