Renault nabiera prędkości

Paweł Janas
opublikowano: 12-08-2004, 00:00

Francuski producent sprzedał o ponad 58 proc. więcej niż rok wcześniej. To największa dynamika wzrostu.

Najnowsze wiadomości z rynku samochodów dostawczych — w przeciwieństwie do sprzedaży aut osobowych — wskazują na pozytywny trend. Spośród producentów i importerów, notujących większą sprzedaż, najwyższym wskaźnikiem wzrostu może się pochwalić Renault. W ciągu siedmiu miesięcy francuska spółka znalazła chętnych na 2097 aut, co oznacza wzrost o 58,2 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Drugi pod względem dynamiki sprzedaży jest Ford, a trzeci — Mercedes. Najsłabszą dynamikę ma francuski Citroen. Lipcowy spadek sprzedaży spowodował, że po siedmiu miesiącach firma ma wynik lepszy od ubiegłorocznego zaledwie o 2,2 proc.

Lipcowy wynik całego segmentu (2978 sztuk) jest o 1,9 proc. gorszy od wyniku czerwcowego. Jednak i tak wzrost w stosunku do lipca ubiegłego roku wynosi ponad 31 proc. W ujęciu siedmiomiesięcznym sprzedaż na poziomie 19,9 tys. pojazdów oznacza wzrost o 27,38 proc.

— Sytuacja na tym rynku nie jest jednak w pełni zadowalająca — ocenia Wojciech Drzewiecki, szef firmy Samar, monitorującej krajowy rynek motoryzacyjny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Renault nabiera prędkości