Renault wyrusza na Jedwabny Szlak

Anna Leder
20-01-2005, 00:00

Osiem ciężarówek Renault wyruszy 2 kwietnia śladami Marco Polo, by połączyć dwie stolice jedwabiu — Lyon i Pekin. Karawana przemierzy prawie 20 tys. km. Po raz pierwszy ciężarówki Renault Trucks pokonają tak długą trasę bez przerw w podróży i przejadą pustynie Taklamakan i Gobi. Wyprawa potrwa ponad 2 miesiące.

Ekspedycja ma sprawdzić niezawodność, siłę i wytrzymałość ciężarówek Renault Kerax.

Wyprawa jest zarówno wyzwaniem technicznym, jak i jedyną w swoim rodzaju przygodą dla jej uczestników. Szesnastoosobowa załoga została wyłoniona spośród mężczyzn i kobiet, pracujących na co dzień przy produkcji pojazdów Renault Trucks. Za kierownicą 6 ciężarówek Kerax i 2 Renault Sherpa będzie się zmieniało 8 zespołów. Po drodze dołączą do nich uznani piloci — m.in. Elisabete Jacinto, wielokrotna uczestniczka rajdu Dakar, z których dwa przejechała w Renault Kerax. Ekspedycja Jedwabny Szlak jest częścią oficjalnego programu obchodów roku francuskiego w Chinach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Leder

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Renault wyrusza na Jedwabny Szlak