Renault z dronem w pakiecie

ŁO
opublikowano: 12-02-2014, 00:00

Renault Kwid jest małym SUV-em zaprojektowanym z myślą o młodych kierowcach. Samochód ma niespotykany dodatek, który Renault określa mianem „latającego towarzysza”.

Jest nim mały dron, czyli bezzałogowy samolot, ukryty w we wnęce dachu. Dron może być sterowany tabletem umieszczonym na desce rozdzielczej, ale potrafi też latać automatycznie. Jego zadaniem jest monitorowanie sytuacji na drodze, informowanie o korkach, ale także robienie zdjęć i kręcenie wideo. Futurystyczne pomysły dotyczą też wnętrza. Kierownica umieszczona jest na środku, a pasażerowie siedzą po bokach. Kwid został pokazany podczas salonu w New Delhi w Indiach. Czy taka będzie przyszłość motoryzacji? Trudno powiedzieć, bo Francuzi nie podali informacji, czy futurystyczny pojazd ma szansę na to, by kiedykolwiek trafić na rynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu