Rentokil rozczarował i drogo za to zapłacił

Marek Druś
20-05-2004, 00:00

Brytyjski Rentokil Initial zanotował w środę największy spadek kursu od 15 lat. Największy na świecie dostawca usług porządkowo-sanitarnych zapowiedział, że jego tegoroczny zysk będzie znacząco niższy od oczekiwanego. Powód to utrata części kontraktów oraz spadek popytu na usługi spółki.

O kiepskim początku roku poinformował James Wilde, prezes spółki. Zarząd prognozuje 14-proc. spadek tegorocznego zysku, do 350 mln GBP. W I kwartale zysk brutto spółki spadł o ponad 6 proc. James Wilde tłumaczy pogorszenie rezultatów Rentokilu pogarszającą się koniunkturą. Firmy ograniczają wydatki na usługi porządkowo-sanitarne, do tego coraz bardziej rośnie konkurencja. Rentokilowi mocno depczą po piętach działający w tej samej branży PHS, ISS i Mitie Group. Rentokil ponadto stracił kontrakt na ochronę jednej z brytyjskich agencji rządowych. Spółka nie będzie także utrzymywać czystości w supermarketach brytyjskiej sieci Tesco, która płaciła jej za to 8 mln GBP rocznie.

Kurs Rentokilu spadał na giełdzie w Londynie nawet o ponad 20 proc. Przed środową sesją był o zaledwie 5,6 proc. niższy niż przed rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rentokil rozczarował i drogo za to zapłacił