Rentowność obligacji 10-letnich USA najniższa od prawie roku

opublikowano: 02-01-2019, 17:01

Obawy spowolnienia globalnej gospodarki powodują, że rentowność „dziesięciolatek” USA jest na początku roku najniżej od 11 miesięcy, donosi Reuters.

Słabe dane makroekonomiczne w Azji i Europie, a także trwające już od kilkunastu dni zamknięcie rządu w USA spowodowały wzrost popytu na „bezpieczne przystanie”, którymi są obligacje m.in. USA i Niemiec.

Rentowność obligacji 10-letnich USA spadła do 2,66 proc. zbliżając się do ważnego poziomu 2,64 proc., czyli tzw. 50 proc. zniesienia od szczytowej rentowności „dziesięciolatek” w 2018 roku, wynoszącej 3,25 proc.

- Jeśli 2,64 proc. zostanie przełamane w dół należy spodziewać się ruchu rentowności do 2,49 lub 2,48 procent w miarę jak będzie kontynuowana presja na rynek akcji – twierdzi Tom di Galoma z Seaport Global Holdings.

Justin Lederer, analityk rynku obligacji USA w Cantor Fitzgerald uważa, że wzrost popytu na nie wywołał słabszy niż oczekiwano PMI Chin, który spowodował reakcję risk-off. 

- Rosną obawy dotyczące globalnego wzrostu – podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu