Rentowność obligacji 10-letnich USA najwyżej do 11 lat

opublikowano: 13-06-2022, 15:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rentowności obligacji USA rosną z powodu oczekiwanego agresywnego zacieśniania polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną. Umacnia się wyraźnie dolar, informuje Bloomberg.

Rentowność obligacji 10-letnich USA wzrosła w poniedziałek o 13 pkt. bazowych do 3,28 proc., pokonując szczyt z 2018 roku i dochodząc do największej wartości od 11 lat. Bloomberg zwraca uwagę, że obligacje skarbowe USA staniały już w tym roku o ok. 10 proc. i zmierzają do zanotowania najgorszego roku w historii.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Tymczasem perspektywa bardziej zdecydowanego zacieśniania polityki monetarnej w USA spowodowała wzrost indeksu dolara do najwyższej wartości od kwietnia 2020 roku. Zmierza do największego dwudniowego wzrostu od marca 2020 roku. Inwestorzy spodziewają się podwyżki stóp przez Fed o 75 pkt. bazowych do września, największej od 1994 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane