Rentowność obligacji 2-letnich USA najniżej od 18 miesięcy

opublikowano: 05-06-2019, 16:21

Wiadomość o zaskakująco niskim zatrudnieniu przez sektor prywatny w maju wzmocniła oczekiwanie na obniżkę stóp procentowych przez Fed. Pociągnęła także w dół tzw. krótki koniec krzywej rentowności obligacji USA.

Rentowności krótkoterminowych papierów dłużnych USA mocno spadła w środę po publikacji raportu ADP, z którego wynikało, że sektor prywatny zatrudnił w maju najmniej osób od marca 2010 roku. Rynek uznał to za kolejny sygnał zwiększający prawdopodobieństwo cięcia stóp procentowych przez Fed w tym roku. Rentowność „dwulatek” USA spadła o 9 pkt. bazowych do 1,783 proc., najniższego poziomu od 18 miesięcy. Rentowność obligacji 10-letnich spadła o 3,3 pkt. bazowego do 2,088 proc., a  obligacji 30-letnich nie zmieniła się i wynosiła 2,606 proc.

- Dzisiejsze wiadomości nie wróżą dobrze miesięcznemu raportowi z rynku pracy publikowanemu w piątek – napisał Chris Rupkey, główny ekonomista MUFG.

Obniżył prognozę liczby miejsc pracy dodanych w maju przez gospodarkę USA do 120 tys. Wcześniej szacował ją na 200 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane