Rentowność obligacji 2-letnich USA najwyższa od 15 lat

opublikowano: 03-11-2022, 12:03
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Sygnał z Fed gaszący nadzieję na spowolnienie tempa wzrostu stóp powoduje zwyżkę rentowności obligacji USA, donosi Reuters.

- Moim zdaniem jest zdecydowanie za wcześnie myśleć o pauzowaniu podwyżek stóp – powiedział Jerome Powell w środę na konferencji po decyzji Fed o czwartej z rzędu podwyżce stóp o 75 pkt. bazowych.

Rentowności obligacji USA rosną. W przypadku 10-letnich o 13,5 pkt. bazowych do 4,1973 proc., najwyższego poziomu od 25 października. Jego utrzymanie oznaczałoby największy wzrost rentowności „dziesięciolatek” od 5 października.

Rentowność bardziej czułych na ruchy stóp procentowych obligacji 2-letnich USA rosła o 14,6 pkt. bazowych do 4,7159 proc., najwyższej wartości od lipca 2007 roku.

Rynek uwzględnia w cenach zacieśnienie stóp w USA jeszcze o prawie 140 pkt. bazowych. Oznaczałoby to wzrost głównej stopy do ok. 5,15 proc. do połowy przyszłego roku. Goldman Sachs w niedawnym raporcie podwyższył prognozę stopy końcowej w obecnym cyklu podwyżek do 5,0 proc. Miałaby być osiągnięta w marcu przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane