Rentowność obligacji Niemiec spadła najniżej od 2 miesięcy

opublikowano: 24-11-2022, 12:45
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

„Gołębi” sygnał z Fed spowodował spadek rentowności obligacji. W Europie drożeją wyraźnie niemieckie Bundy, informuje Reuters.

„Minutes” z listopadowego posiedzenia FOMC pokazały, że bank centralny USA chce obniżyć tempo podwyżek stóp po tym jak podwyższał je agresywnie w tempie 75 pkt. bazowych w ostatnich miesiącach. Rynek spodziewa się obecnie podwyżki stóp w grudniu w USA o 50 pkt. bazowych i prognozuje, że cykl podwyżek zakończy się do czerwca, a stopa końcowa będzie wynosić ok. 5 proc. Obecnie wynosi 3,75-4,00 proc. W środę rentowność obligacji USA wyraźnie spadała. W czwartek spadają rentowności obligacji państw europejskich. Rynek ma poznać jeszcze dziś „minutes” z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Rynek oczekuje, że stopa końcowa latem przyszłego roku będzie wynosiła w eurolandzie 2,8 proc.

- Tu także rynek koncentruje się głównie na przyszłym tempie podwyżek. EBC nadal podwyższał je o 75 pkt. bazowych w ubiegłym miesiącu, ale niektóre subtelne zmiany w komunikacie już interpretowano jako gołębi sygnał – napisali w raporcie stratedzy ING.

Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec spada obecnie o prawie 12 pkt. bazowych do 1,815 proc. i jest najniższa od 19 września. Rentowność obligacji 10-letnich Włoch spada o 13 pkt. bazowych do 3,654 proc. i jest najniższa od ostatnich dni sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane