Rentowności obligacji USA najwyższa od 3 lat

opublikowano: 11-04-2022, 14:03

Rentowność obligacji USA rośnie w poniedziałek, co źle wróży amerykańskim rynkom akcji, informuje Reuters.

Rentowność obligacji 10-letnich USA rosła w poniedziałek rano do 2,784 proc. i była najwyższa od stycznia 2019 roku oraz aż o 125 pkt. bazowych wyższa niż na początku obecnego roku.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

Eksperci spodziewają się dalszego wzrostu rentowności obligacji USA zwracając uwagę, że najbliższe posiedzenie FOMC odbędzie się dopiero w maju. Rentowność obligacji idzie w górę w związku ze spodziewanym agresywnym podwyższaniem stóp przez bank centralny USA w tym roku. Rynek kontraktów terminowych uwzględnił w cenach podwyżkę stóp o 50 pkt. bazowych zarówno na majowym, jak i czerwcowym posiedzeniu FOMC, zwraca uwagę Reuters przypominając, że duże znaczenie dla rynku będą miały wtorkowe dane o inflacji detalicznej w marcu. Mediana prognoz pokazuje, że rynek oczekuje wzrostu cen aż do 8,5 proc. w skali roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane