Rentowności obligacji USA spadają dzięki sygnałom z Chin

opublikowano: 13-11-2018, 12:55

Doniesienia o wznowieniu przez sekretarza skarbu Stevena Mnuchina rozmów z jego chińskim odpowiednikiem spowodowały spadek rentowności obligacji USA.

Rentowność „dziesięciolatek” spadła do 3,162 proc., a obligacji 30-letnich do 3,368 proc. To reakcja na doniesienia The Wall Street Journal i Bloomberga, według których Mnuchin i chiński wicepremier Liu He wrócili do negocjacji. Dodatkowo różne media informowały, że prezydent Donald Trump chce spotkać się we wtorek z zespołem zajmującym się sprawami handlu, aby dyskutować o projekcie raportu dotyczącego ceł na auta sprowadzane z Europy.

Na sytuację na rynku obligacji wpłynąć mogą zaplanowane na wtorek aukcje długu USA. Zaoferowane zostaną m.in. bony czterotygodniowe wartości 50 mld USD, ośmiotygodniowe wartości 30 mld USD, 13-tygodniowe wartości 45 mld USD i 26-tygodniowe wartości 39 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu