Rentowności obligacji USA spadają przez dane w Europie

opublikowano: 23-09-2019, 13:34

Dane makro w Europie wskazujące większe spowolnienie gospodarcze wywołały wzrost awersji do ryzyka i popyt na obligacje USA.

Rentowność obligacji 10-letnich USA spadała o 6,3 pkt. bazowych do 1,69 proc., a 2-letnich o 4,9 pkt. bazowych do 1,663 proc. Rentowność „trzydziestolatek” spadała o 6,8 proc. do 2,13 proc.

Inwestorów wystraszyły opublikowane w poniedziałek tzw. szybkie odczyty PMI w Europie. W przypadku całego eurolandu indeks aktywności przemysłu przetwórczego spadł we wrześniu do 45,6. To jego najniższa wartość od 83 miesięcy. Stało się to głównie za sprawą dalszego słabnięcia gospodarki Niemiec, największej w  strefie euro. Jej złożony PMI po raz pierwszy od 2013 roku znalazł się poniżej 50, czyli granicy oddzielającej wzrost aktywności od spadku. Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec spadła o 6,2 pkt. bazowych do minus 0,58 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA