Czytasz dzięki

Rentowności obligacji USA spadły po ostrzeżeniu Apple

opublikowano: 03-01-2019, 11:21

Inwestorzy zaczęli kupować obligacje USA spodziewając się zawirowań na rynku akcji spowodowanych ostrzeżeniem Apple o niższych przychodach, donosi Reuters.

Ostrzeżenie Apple może nasilić obawy inwestorów dotyczące spowolnienia globalnej gospodarki. To oznacza wzrost popytu na bezpieczniejsze aktywa. Oprócz obligacji USA w czwartek drożał także japoński jen.

Rentowność benchmarkowych obligacji 10-letnich USA spadła w czwartek do 2,6362 proc. Jeśli utrzyma się na tak niskim poziomie może być to negatywny sygnał. W środę, kiedy rentowność „dziesięciolatek” spadła do 2,66 proc. analitycy techniczni zwrócili uwagę na bliskość ważnego poziomu 2,64 proc., czyli tzw. 50 proc. zniesienia od szczytowej rentowności papierów w 2018 roku.

- Jeśli 2,64 proc. zostanie przełamane w dół należy spodziewać się ruchu rentowności do 2,49 lub 2,48 procent w miarę jak będzie kontynuowana presja na rynek akcji – mówił Tom di Galoma z Seaport Global Holdings.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane