Reprezentacja załogi w radzie nadzorczej KGHM nie zmieni się

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-05-2005, 13:58

Nie zmieni się trzyosobowa reprezentacja załogi w radzie nadzorczej (RN) KGHM Polska Miedź. Według upublicznionych we wtorek oficjalnych wyników wyborów do RN spółki, pracownicy wybrali do tego gremium te same osoby, które były ich przedstawicielami w mijającej kadencji.

Nie zmieni się trzyosobowa reprezentacja załogi w radzie nadzorczej (RN) KGHM Polska Miedź. Według upublicznionych we wtorek oficjalnych wyników wyborów do RN spółki, pracownicy wybrali do tego gremium te same osoby, które były ich przedstawicielami w mijającej kadencji.

Są to Józef Czyczerski z "Solidarności" oraz dwóch członków konkurencyjnego Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego: Ryszard Kurek i Leszek Hajdacki.

We wtorek przekazano oficjalne wyniki wyborów, które odbywały się w 12 oddziałach KGHM 18 i 19 maja, równocześnie z wyborami członka zarządu z ramienia załogi.

Jak poinformował w wtorek PAP Władysław Pływaczyk z komisji nadzorującej głosowanie na przedstawicieli pracowników do rady nadzorczej spółki, wybory zostały uznane za ważne.

O trzy miejsca w dziewięcioosobowej radzie nadzorczej przysługujące reprezentantom załogi walczyło w tym roku 10 kandydatów.     

Najwięcej, bo 4 tys. 637 głosów uzyskał Józef Czyczerski, przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ "Solidarność". Ryszard Kurek wywalczył 3 tys. 171 głosów, natomiast na Leszka Hajdackiego głosowało 2 tys. 865 osób.

Frekwencja w wyborach członków do rady nadzorczej KGHM wyniosła ostatecznie 77,2 proc., co oznacza, że z blisko 18 tys. uprawnionych do głosowania pracowników uczestniczyło w nim 13 tys. 610 osób.

We wtorek wybrani do rady nadzorczej otrzymali odpowiednie zaświadczenia od komisji wyborczej. "W skład rady musi ich jeszcze oficjalnie powołać Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które odbędzie się 15 czerwca tego roku" - powiedział Pływaczyk.

Skarb Państwa jest właścicielem ponad 44 proc. akcji KGHM. W 9-osobowej radzie nadzorczej spółki resort skarbu ma 5 przedstawicieli. 3 pochodzi z wyboru załogi, a jeden reprezentuje  zagranicznych akcjonariuszy. Trzyletnia kadencja rady nadzorczej spółki upływa w czerwcu tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Reprezentacja załogi w radzie nadzorczej KGHM nie zmieni się