Resbud ma kontrakt za 37,5 mln zł

Adam Brzozowski
03-09-2002, 00:00

Rzeszowski Resbud wygrał przetarg gminy Warszawa-Włochy na budowę centrum sportu i rekreacji. Jeśli nie pojawią się protesty konkurentów, spółka podpisze kontrakt wart 37,5 mln zł.

W przetargu o wykonawstwo centrum sportowego w stołecznej gminie Włochy wybrana została giełdowa spółka Resbud z Rzeszowa. Oferta firmy przewiduje wykonanie obiektu za 37,5 mln zł. Konkurenci Resbudu: Budimex, Strabag i Mostostal Export mają tydzień na zgłoszenie ewentualnych odwołań.

Kontrakt z Resbudem gmina zamierza podpisać w połowie września. Realizacja inwestycji, która będzie sfinansowana z kredytu, potrwa dwa lata.

Resbud wykonał własny projekt, jednak przedstawiciele spółki nie chcą rozmawiać o jego szczegółach przed uprawomocnieniem się decyzji komisji przetargowej.

Obiekt powstać ma na terenach należących do klubu sportowego RKS Okęcie, który będzie realizował w nim swoje zadania. W kompleksie powstaną: pływalnia z aquaparkiem, hala sportowa, korty do squasha i powierzchnie handlowo-usługowe. W drugiej części obiektu zostanie zbudowany parking na 300 pojazdów, na którego dachu powstanie pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Resbud ma kontrakt za 37,5 mln zł