Resort finansów znowu nie odrobił lekcji

Jarosław Królak
opublikowano: 07-10-2003, 00:00

Z winy przedstawicieli Ministerstwa Finansów nie ruszyły sejmowe prace nad naszym projektem naprawy art. 32 a ustawy o VAT.

Art. 32 a ustawy o VAT jest niebezpieczny dla przedsiębiorców. Projekt jego naprawy (druk 1876) powstał w ramach akcji „Tropem absurdów prawnych”, przy współpracy „Pulsu Biznesu” z Parlamentarnym Zespołem Przedsiębiorczości oraz prawnikami z trzech kancelarii prawnych. Chcemy poinformować, że już przy pierwszym podejściu do projektu resort finansów rzuca nam kłody pod nogi. Nasz projekt znajduje się w sejmowej podkomisji do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o VAT, który utrzymuje w swoim art. 105 niemal dosłowne brzmienie piętnowanego przez nas art. 32 a. Rząd chce utrzymać absurdalną regulację, zdejmującą obowiązki z organów skarbowych, a wymuszającą na przedsiębiorcach konieczność wzajemnej kontroli. Na ostatnim posiedzeniu podkomisji pojawił się wniosek o zastąpienie art. 105 projektu rządowego naszą propozycją naprawy art. 32 a. Jednak głosowanie posłów w tej kwestii storpedowała Elżbieta Mucha, wiceminister finansów, tłumacząc, że... ministerstwo nie wypracowało jeszcze opinii dotyczącej naszego projektu.

Chciałbym tylko przypomnieć Pani Minister, że pierwsze czytanie projektu na forum Sejmu odbyło się prawie półtora miesiąca temu. Czy było za mało czasu na zastanowienie się, czy poprzeć nowelizację projektu składającego się z tylko jednego artykułu?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Resort finansów znowu nie odrobił lekcji