Resort rozwoju znalazł 134 mln zł dla przedsiębiorstw

JKW
opublikowano: 02-04-2009, 00:00

Po dwóch latach oczekiwania przedsiębiorcy wreszcie dostaną dotacje z funduszy unijnych.

Po dwóch latach oczekiwania przedsiębiorcy wreszcie dostaną dotacje z funduszy unijnych.

Do części firm, które wcześniej nie otrzymały dotacji z Unii, uśmiechnęło się szczęście. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaczęła podpisywać umowy z przedsiębiorcami z listy rezerwowej, stworzonej po zakończeniu w 2007 r. konkursu dotyczącego unijnych funduszy na lata 2004-06 (działania 2.2.1 Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw). Ministerstwo Rozwoju Regionalnego znalazło bowiem 134,3 mln zł oszczędności.

Działanie, o którym mowa, było w poprzedniej edycji funduszy UE najbardziej popularnym źródłem dotacji na inwestycje. Wartość pozytywnie zaopiniowanych wniosków przy każdym konkursie wielokrotnie przekraczała budżet, dlatego wiele dobrych projektów marnowało się na listach rezerwowych. Na szczęście okazuje się, że część z nich doczeka się jednak dotacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu