Resort skarbu udaje ignoranta

Jarosław Królak
opublikowano: 29-03-2007, 00:00

Wczoraj na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu Państwa ukazało się „Sprostowanie do tekstu o pakiecie Kluski w »Pulsie Biznesu«”. Paweł Kozyra, rzecznik ministerstwa, zarzucił mi nierzetelność w artykule „Pakiet Kluski jest do poprawki”. W sprostowaniu cytuje on oświadczenie dr. Jana Lica, współautora projektu ustawy o swobodzie gospodarczej, które zaczyna się tak: „Stanowczo zaprzeczam, jakobym powiedział p. Królakowi, że projekt nie gwarantuje ograniczeń kontroli firm (...)”. Chciałbym zauważyć, że w moim tekście takiego stwierdzenia Jana Lica nie ma (zaznaczam, że doktor autoryzował wszystkie swoje wypowiedzi, które zamieściłem w artykule). Rzecznik Paweł Kozyra po prostu niedokładnie czytał mój artykuł.

Doktor Jan Lic przyznał za to, że w samej ustawie o swobodzie działalności gospodarczej nie da się wprowadzić automatycznego blokowania liczby kontroli firm. I to jest sedno problemu. Doktor wskazał, że jedynym ratunkiem dla poszkodowanych przedsiębiorców będzie odwołanie się do wyższej instancji lub do sądu. To oznacza, że jeżeli organa kontrolne sobie zażyczą, to wejdą w kilka naraz do firmy i żadna siła ich nie powstrzyma. Tak jest dziś. I to rząd miał zmienić. Niestety, nie zmienia.

I taka jest prawda, niezależnie od tego, jak piękne intencje zostaną zapisane w pakiecie Kluski i jak bardzo rzecznik Paweł Kozyra chciałby zaczarować rzeczywistość. Przy okazji chciałbym oświadczyć, że nadal skrupulatnie będziemy razem z niezależnymi prawnikami analizować ten pakiet, aby wychwycić błędy które jest jeszcze czas naprawić. Zresztą nie tylko my interesujemy się tym pakietem. Wczoraj portal Money. pl doniósł, że wręcz „pakiet Kluski nie istnieje”. Co na to pan rzecznik?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy