Resort środowiska: Program "Środowisko" nie będzie realizowany

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-01-2006, 17:29

Odrębny Sektorowy Program Operacyjny Środowisko na lata 2007-2013 nie będzie realizowany - poinformował w środę na stronach internetowych resort środowiska. Resort podał, że taką decyzję podjął rząd.

Odrębny Sektorowy Program Operacyjny Środowisko na lata 2007-2013 nie będzie realizowany - poinformował w środę na stronach internetowych resort środowiska. Resort podał, że taką decyzję podjął rząd.

    Rządowy program powstał jako jeden z programów operacyjnych, umożliwiających realizację celów i założeń Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013.

    Głównym celem realizacji programu "Środowisko" miało być zachowanie, ochrona i poprawa jakości środowiska, w tym przede wszystkim: ochrona zdrowia ludzkiego, ochrona dziedzictwa przyrodniczego, racjonalne użytkowanie zasobów przyrody, w tym surowców, wody i energii, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, zapewnienie bezpieczeństwa ekologicznego kraju - podawał resort.

    Program miał być podstawą efektywnego wykorzystania środków UE na inwestycje środowiskowe w Polsce w latach 2007-2013. Z funduszy tych miała być prowadzona m.in. dalsza rozbudowa i modernizacja infrastruktury ochrony środowiska, co miało umożliwić wywiązanie się ze zobowiązań podjętych przez Polskę w Traktacie Akcesyjnym, a także w Strategicznych Wytycznych Wspólnoty na lata 2007-2013.

    Miał być także uzupełnieniem działań, zawartych w 16 programach regionalnych. Miał skupiać się na dużych inwestycjach, których ciężar byłby nie do udźwignięcia przez pojedyncze podmioty.

    Odbyły się już konsultacje społeczne programu; trwały one od września 2005 r. do połowy stycznia br.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Resort środowiska: Program "Środowisko" nie będzie realizowany