Resort uczy, jak inwestować

Sylwester Sacharczuk
opublikowano: 20-05-2011, 10:27

Tysiąc osób skorzysta z bezpłatnych szkoleń. Są jeszcze wolne miejsca, ale trzeba się spieszyć.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozpoczyna akcję edukacyjną pod nazwą "Etapy procesu inwestycyjnego". Organizuje 67 szkoleń, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy oraz pracownicy instytucji zaangażowani w realizację programów operacyjnych: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka, Rozwój Polski Wschodniej oraz 16 Regionalnych Programów Operacyjnych. Udział w zajęciach będzie mogło wziąć aż tysiąc osób. Co ważne — szkolenia są bezpłatne. I pewnie dlatego organizatorzy już zostali zasypani zgłoszeniami.

— Zainteresowanie jest ogromne, ale trudno się dziwić, bo te szkolenia to okazja dla wszystkich, którzy planują inwestycje, a chcieliby poszerzyć wiedzę na ten temat. Mimo że zapisy trwają zaledwie od kilku dni, już otrzymaliśmy kilkaset zgłoszeń. W związku z tym wprowadziliśmy ograniczenie — w jednym szkoleniu może wziąć udział najwyżej pięć osób z jednej firmy lub instytucji. Wciąż mamy wiele wolnych miejsc, ale jeśli ktoś jest zainteresowany udziałem w zajęciach, powinien się pośpieszyć — radzi Marzena Kobyłka, koordynator przedsięwzięcia.

Szkolenia są dwudniowe. Odbędą się w siedmiu polskich miastach — Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu i Białymstoku. Pierwsze zajęcia odbędą się już 26 maja w Krakowie.

— Nie ma podziału według lokalizacji siedzib. Każda firma i instytucja może zapisać się na zajęcia w dowolnym mieście, w którym jeszcze są wolne miejsca — mówi Marzena Kobyłka.

Podczas szkoleń zostaną omówione kolejne fazy procesu inwestycyjnego (wraz z kwestią wymaganych dokumentów i pozwoleń). Szczególny nacisk zostanie położony na wymogi związane z prawem budowlanym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Resort uczy, jak inwestować