Restauracje Gordona Ramsaya ze stratą

opublikowano: 17-05-2018, 13:49
aktualizacja: 17-05-2018, 13:53

Grupa restauracji znanego szefa kuchni Gordona Ramsaya, w skład której wchodzą m.in. Savoy Grill i Petrus, odnotowała spadek sprzedaży i stratę. Planuje także zamknięcie znanego lokalu Maze w Mayfair w Londynie.

W ostatnim roku finansowym, zakończonym w sierpniu 2017 r. grupa holdingowa Kavalake odnotowała stratę w wysokości 3,8 mln funtów. Przy tym, choć wzrosły przychody w 18 lokalizacjach z licencją międzynarodową, ogólny obrót grupy był niższy.

Gordon Ramsay
Zobacz więcej

Gordon Ramsay Bloomberg

Biznes restauracyjny kontrowersyjnego kucharza-celebryty został dotknięty pięciomiesięcznym zamknięciem placówki Plane Food na Heathrow i toczącym się sporem prawnym z partnerem w Los Angeles.

Oprócz ekskluzywnych restauracji, grupa posiada lokale typu casual dining, w tym Bread Street Kitchen, Heddon Street Kitchen, London House i Union Street Cafe.

Uhonorowana gwiazdką Michelin restauracja Maze mieszcąca się w londyńskim hotelu Marriott przy Grosvenor Square zostanie zamknięta w styczniu 2019 r. Pod koniec przyszłego roku ma zostać opracowana nowa koncepcja dla tej lokalizacji 

Według grupy, spadek obrotów o 1 proc. był w dużej mierze skutkiem tymczasowego zamknięcia lokalu Food Plane w Terminalu 5 na lotnisku Heathrow. Został on już  ponownie otwarty i generuje wyniki "lepsze od oczekiwań".

Strata po części była też wynikiem ugody prawnej o wartości 1,75 mln funtów związanej z prowadzoną w Los Angeles restauracją Fat Cow, która została zamknięta w 2014 r. Długotrwały spór prawny między Ramsayem a jego teściem został ostatecznie rozwiązany w zeszłym roku.

W roku finansowym 2016 grupa odnotowała zysk w wysokości 102 mln funtów

Grupa rozwija się za granicą, otwierając kolejne pięć międzynarodowych obiektów, w tym pierwszy lokal w Chinach Kontynentalnych, Bread Street Kitchen w Sanya i nową "koncepcyjną" restaurację o nazwie Hell's Kitchen w Las Vegas.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Restauracje Gordona Ramsaya ze stratą