Reuters: co najmniej 6 ofert kupna m.in. Lecha i Tyskiego

opublikowano: 08-11-2016, 16:42

W pierwszej rundzie złożono co najmniej sześć ofert kupna marek piw należących do SABMiller, m.in. Lecha, Tyskiego i czeskiego Pilsner Urquell, donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Informatorzy agencji twierdzą, że oferty złożyli japońskie Asahi Holdings, czeska PPF Group oraz razem polski Maspex, PZU i węgierska spółka naftowa MOL. Źródła Reutersa donoszą, że zainteresowane są także fundusze private equity Bain Capital i Advent, które złożyły wspólną ofertę, a także działające razem KKR i Mid Europa Partners. Inne konsorcjum tworzą także szwajcarski Jacobs Holding i kanadyjski fundusz emerytalny PSP Investments.

Zobacz więcej

fot. istockphoto.com

Źródła Reutersa twierdzą, że Sebastian Kulczyk, który wcześniej sygnalizował zainteresowanie wschodnim biznesem piwnym SABMiller, jak dotąd nie porozumiał się z konsorcjum, któremu przewodzi KKR.

Druga runda składania ofert odbędzie się w grudniu. Reuters przypomina, że wartość marek szacowana jest na 5 mld EUR. Ich sprzedaż jest skutkiem fuzji AB InBev i SABMiller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu