Czytasz dzięki

Reuters: Daimler będzie robił ciężarówki marki Mercedes w Chinach

opublikowano: 22-08-2019, 06:34

Daimler planuje produkcję ciężarówek marki Mercedes Benz w Chinach po wprowadzeniu zmian w fabryce, którą posiada jego lokalne joint venture, dowiedział się nieoficjalnie Reuters.

Planowane działania mają pogłębić współpracę Daimlera z jego chińskim partnerem, Beiqi Foton. Reuters przypomina, że w lipcu 5 proc. akcji Daimlera kupiło Beijing Automotive Group, spółka-matka Beiqi Foton, która jest partnerem Mercedes Benz w obszarze produkcji aut osobowych.

Ciężarówka Actros
Zobacz więcej

Ciężarówka Actros fot. Bloomberg

W 2016 roku szef działu ciężarówek Daimlera zapowiadał uruchomienie przez Mercedes Benz w Chinach produkcji ciężarówek Actros do końca dekady. Obecny plan przewiduje, że Beijing Foton Daimler Automotive (BFDA) wprowadzi ciężarówki Actros na swoje linie produkcyjne, na których budowane są ciężarówki Auman.

Reuters zwraca uwagę, że wszystkie ciężarówki Mercedes Benz, które sprzedawane są obecnie w Chinach, pochodzą z importu i są dużo droższe od ciężarówek Auman.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane