Reuters: Deripaska prosił rząd Rosji o kupno części produkcji Rusalu

opublikowano: 24-05-2018, 20:41
aktualizacja: 24-05-2018, 20:42

Z powodu trudności spowodowanych przez sankcje rosyjski koncern aluminiowy Rusal zwrócił się do rządu Rosji, aby kupił część jego produkcji, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródło rządowe.

Rusal, drugi na świecie producent aluminium, a także kontrolujący go oligarcha Oleg Deripaska, zostali objęci na początku kwietnia sankcjami przez USA.

Zobacz więcej

Oleg Deripaska, fot. Bloomberg

Informator Reutersa powiedział, że o pomoc dla Rusalu wystąpił Deripaska. Oprócz interwencyjnych zakupów aluminium chciał także pożyczki dla spółki od kontrolowanego przez bank centralny Promswjazbanku, któremu wyznaczono rolę kredytodawcy firm objętych sankcjami.

Informator Reutersa twierdzi również, że Deripaska chciał wsparcia dla spółki motoryzacyjnej GAZ, która jest częścią jego biznesowego imperium. Ujawnił, że rząd zdecydował się go udzielić. W przypadku Rusalu decyzja jeszcze nie zapadła.

W czwartek Rusal poinformował o rezygnacji zarządu koncernu. To, a także powołanie niezależnej rady dyrektorów ma przekonać Amerykanów do złagodzenia lub rezygnacji z sankcji. W kwietniu amerykański Departament Skarbu sygnalizował, że rozważy rezygnację z sankcji wobec Rusalu jeśli Deripaska przestanie kontrolować spółkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu