Reuters: Deutsche Bank zamyka niemal cały biznes w Rosji

opublikowano: 14-09-2015, 14:28

Deutsche Bank szykuje się do zamknięcia całego biznesu w Rosji oprócz obsługi transakcji międzybankowych, informuje Reuters powołując się na źródło z branży finansowej.

Informator agencji twierdzi, że jest bardzo prawdopodobne iż Deutsche Bank zakończy 90 proc. działalności w Rosji pozostawiając tam jedynie dział Global Transaction Banking. 

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Reuters przypomina, że w ostatni weekend Deutsche Bank poinformował o odwołaniu z Moskwy szefa swojego rosyjskiego biznesu. Stało się to w momencie, kiedy bank wraz z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości prowadzą dochodzenie mające ustalić nieprawidłowości w działalności banku w Rosji.

W sprawie domniemanych nieprawidłowości w Deutsche Bank dochodzenia prowadzą także regulatorzy w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Chcą ustalić, czy podczas realizowanych przez bank transakcji na rosyjskim rynku akcji doszło do prania brudnych pieniędzy. 

WirtschaftsWoche, który jako pierwszy sygnalizował możliwość wyjścia Deutsche Banku z Rosji, sygnalizował że może to oznaczać redukcję ok. 200 miejsc pracy w tym kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businessisider.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Banki / Reuters: Deutsche Bank zamyka niemal cały biznes w Rosji