Reuters: LVMH oferuje 14,5 mld USD za Tiffany & Co

opublikowano: 28-10-2019, 07:13

Właściciel marki Louis Vuitton proponuje 14,5 mld USD za amerykańską firmę jubilerską Tiffany & Co, poinformował Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Dla francuskiego LVMH byłaby to szansa na realizację wieloletniego marzenia, którym jest ekspansja na amerykańskim rynku. Dla właścicieli Tiffany & Co atrakcyjność oferty zwiększają problemy wynikające z niedawno wprowadzonych w Chinach ceł na import produktów firmy. LVMH wycenił akcję amerykańskiej spółki na ok. 120 USD. W piątek na zamknięciu sesji giełdowej wyceniano ją na 98,55 USD. Źródła Reutersa twierdzą, że Tiffany wynajęło doradców do analizy oferty LVMH. Podkreślają, że wciąż nie wiadomo, czy dojdzie do jej negocjacji. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu