Reuters: MF zakłada spadek tempa wzrostu PKB do 4 proc. w 2006 r.

(Marek Druś)
opublikowano: 10-05-2005, 11:12

Ministerstwo Finansów przyjęło we wstępnych wskaźnikach makroekonomicznych do przyszłorocznego budżetu, że w 2006 roku tempo wzrostu gospodarczego spadnie do 4 proc., poinformował Reuters na swoich stronach internetowych, powołując się na anonimowe źródło rządowe. W 2005 roku tempo wzrostu gospodarczego ma sięgnąć 5 proc.

Ministerstwo Finansów przyjęło we wstępnych wskaźnikach makroekonomicznych do przyszłorocznego budżetu, że w 2006 roku tempo wzrostu gospodarczego spadnie do 4 proc., poinformował Reuters na swoich stronach internetowych, powołując się na anonimowe źródło rządowe. W 2005 roku tempo wzrostu gospodarczego ma sięgnąć 5 proc.

Według informatora Reutersa, przedstawione rządowi we wtorek przez resort finansów propozycje przewidują, że średnioroczna inflacja spadnie w przyszłym roku do 1,5 proc. z 3,0 proc. w 2005 roku. Przyszłoroczny deficyt budżetowy ma być o ok. 5 mld zł niższy niż w tym roku, co oznacza, że sięgnie ok. 30 mld zł. Informator Reutersa powiedział, że „są małe szanse, aby był on niższy”.

MD, reuters.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane